10 Madde ile Neden İOA?

Çünkü,
Doç.Dr. Bora Koç’a özel numarasından 7/24 ulaşabilirsiniz.

Obezite ve Metabolik Cerrahiler sonrasında asistan veya koordinatör yönlendirmesi olmaksızın, her konuda veya acil durumlarda Doç.Dr.Bora Koç’a özel numarasından 7/24 ulaşabiliyor olmanız bizim için önemlidir.

İstanbul Obezite Akademisi’nde muayene ve ön görüşme ücretsizdir.

Ameliyat olmak, iyi düşünülmesi ve doğru karar verilmesi gereken bir süreçtir. Hasta, Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatları konusunda doğru doktor ve hastaneyi ararken, iyi araştırmalı; doktorunu ve ekibini iyi tanımalı, süreç konusunda her konuyu incelemeli, seçeceği doktorun geçmiş hasta profili ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.

Bu yüzden, İstanbul Obezite Akademisi’nde Doç.Dr. Bora Koç ile ister ilk, ister üçüncü görüşmeniz olsun; hastalardan herhangi bir muayene ve ön görüşme ücreti talep edilmez.

Dilediğiniz her an genel koordinatörümüzden randevu alabilir, cerrahi ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir konuda Doç.Dr. Bora Koç ile tekrar tekrar görüşebilirsiniz.

Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatları alternatiflerinden hangisinin hasta için en doğru karar olduğuna, sadece VKI değerleri ile karar verilmez!

Doktorunuz, obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları alternatiflerinden hangisinin sizin için en doğru olduğuna karar verirken sadece kilonuzun boyunuza oranına bakmamalıdır.

İstanbul Obezite Akademisi’nde ön görüşmeye geldiğinizde; muayeneniz ücretsiz olarak yapılırken; Doç.Dr.Bora Koç tarafından yandaş hastalıklarınız, VKI değerleriniz ve metabolik profiliniz göz önünde bulundurularak sizin için en doğru cerrahi yönteme bu değerlendirme sonucu karar verilir.

Herhangi bir komplikasyon durumunda acil müdehale için doktorunuzun tecrübeli, hastane ve ameliyathane ekipmanlarının tam olması hayati önem taşır.

Obezite ve Metabolik cerrahinin olası komplikasyonları sadece ameliyat esnasında veya sonrasındaki yakın dönemde ortaya çıkmaz.

İstanbul Obezite Akademisi’nde; uzun vadede oluşabilecek, acil müdehale gerektiren herhangi bir komplikasyona karşı, doktorunuzun tecrübesi, geçmiş hasta profili; böyle bir durumda nasıl yol izleyeceği konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilirsiniz.

Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatları zayıflama amaçlı estetik operasyonlar değil, multi-disipliner tedavi yöntemleridir.

Cerrahi yöntemler, obezite ile savaşınızda katettiğiniz yolun sadece %50’sini kapsar.

İstanbul Obezite Akademisi’nde eriştiğiniz sağlıklı kilo değerinizi korumak için, cerrahinin ardından psikolog ve diyetisyen desteği almanız şarttır.

Obezite bir ‘’Yemek yeme bağımlılığı’’dır ve klinik psikologlar tarafından hastaların rehabilite edilmesi gerekir.

İstanbul Obezite Akademisi’nde cerrahinin hemen ardından, hastalara uzman psikologlar tarafından 2 yıl boyunca ücretsiz terapi verilerek; süreç boyunca hastaların yemek yeme, atıştırma, çikolata bağımlılığı ve depresyon gibi obeziteye yol açan psikolojik etkenlerden kurtulması için rehabilite edilmesi sağlanır.

Beslenme, parmak izi gibidir; obezite cerrahisi sonrası her hastaya aynı diyet listesinin verilmesi, geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir.

İstanbul Obezite Akademisi’nde, Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatları sonrası hastalar için başlayan 2 yıllık rehabilite sürecinde, ücretsiz diyetisyen ve beslenme koçluğu desteği verilir.

Bunun nedeni ise, beslenmenin tıpkı bir parmak izi gibi; cinsiyet, yaş grubu, metabolik ve psikolojik etkenler göz önünde bulundurularak kişiden kişiye değişmesidir. Her hastaya aynı listenin verildiği tek düze diyet listeleri, verilen kiloların tekrar geri alınmasına neden olabilir.

Kaç ayda ne kadar kilo verdiğiniz bir başarı kıstası değildir, olmamalıdır.

Obezite ve Metabolik Cerrahi ameliyatları sonrasında ilk 1 yıl, yanlış besleniyor olsanız dahi ameliyatın etkisi ile kilo verirsiniz. 2. Yıldan itibaren doğru beslenme alışkanlıkları kazanılmadığı sürece verilen kiloları tekrar geri alabilir, kısa zamanda eskisinden daha kilolu olabilirsiniz.

Bu nedenle İstanbul Obezite Akademisi’nde ne kadar zamanda kaç kilo verdiğiniz bir başarı kıstası sayılmaz. 2. Yılın sonunda, hem metabolik hem psikolojik yönden obeziteyi yenmiş olmanız gerekir.

Kilo veriminin durması, ideal kilonuza ulaşamamanız ya da verilen kiloların tekrar geri alınması durumlarına karşı cerrahi sonrası süreçte doktorunuz sizi iyi tanımalı ve en uygun tedavi yöntemleri konusunda çözüm odaklı yönlendirmelidir.

İstanbul Obezite Akademisi’ne geldiğinizde, obezite ile olan savaşınızda izleyeceğiniz yola dair; Doç.Dr. Bora Koç tarafından, olumlu-olumsuz her konuda detaylıca bilgilendirilerek 2 yıl boyunca yakından takip edilirsiniz.

Çünkü, bu süreçte ideal kilonuza ulaşamamanız, kilo veriminizin durması ya da verdiğiniz kiloları tekrar geri almanız durumunda sizin için en doğru kararı yine; 2 yıllık metabolik profilinizin yanı sıra sorunun altında yatan psikolojik nedenleri değerlendiren doktorunuz karar verebilir.

İstanbul Obezite Akademisi’nde, sorun her ne olursa olsun çözümü mutlaka vardır.

Farklı bir merkezde obezite cerrahisi olup, ideal kilonuza erişememiş; verdiğiniz kiloları geri almış olabilirsiniz.

Obezite cerrahisi sonrası, ameliyat esnasında yapılan yanlış bir uygulama dolayısıyla mide bulantıları ve kusma problemleriyle hayatınızı sürdürmeye çalışıyor olabilirsiniz.

Yaşınız, yüksek kilonuz ya da yandaş hastalıklarınız dolayısıyla hiç bir merkez ya da doktorun tercih etmediği bir hasta profilinde olabilirsiniz.

Daha önceden farklı bir cerrahi operasyon geçirmiş, oluşan komplikasyonlar sebebiyle Obezite ve Metabolik Cerrahi yöntemlerinden korkuyor olabilirsiniz.

Sorun her ne olursa olsun, İstanbul Obezite Akademisi doktoru Doç.Dr. Bora Koç tarafından sizin için en doğru ve güvenilir tedaviye, profesyonel bir ekip ile çözüm odaklı yönlendirilirsiniz.

 

Sorularınız ve Cevaplarımız!

Pinar gundogdy
28 Mayıs 2018

Merhaba. 5 ay once dogum yaptim. Su an sadece anne sutu ile bebegimi besliyorum. Ben de bu ameliyati olablrmyim
Doç. Dr. Bora KOÇSiz de Sorunuzu Sorabilirsiniz!Desteğe mi İhtiyacın Var?

İstanbul Obezite Akademisi sizi dinliyor, geleceğiniz ile ilgili sorulara en iyi cevapları buluyoruz. Sormaktan asla vazgeçmeyin…

“Değişimi birlikte başlatalım“